Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Niezwykła świątynia w Tajlandii - Ciekawe miejsca - Obieżyświat
Niezwykła świątynia w Tajlandii
sobota, 22 grudnia 2012 18:19

Obszar Indochin jest bardzo bogaty w zabytki z okresu starożytności, gdy na tych terenach rozwijały się cywilizacje tworząc prawdziwe dzieła sztuki.


Tajlandia jest wręcz mekką dla turystów. Jednak obok dawnych zabytków powstają nowe dzieła sztuki architektonicznej. Jednym z miejsc, które należy zobaczyć w tym kraju jest buddyjska świątynia Wat Rong Khun w pobliżu miasta Chiang Rai - jej niezwykłość bierze się z wszechogarniającej bieli oraz fantazyjnych rzeźbień.

Wat Rong Khun nie jest jednakże konwencjonalną świątynia buddyjską. Jej wyjątkowy wygląd jest dziełem artysty o nazwisku Chalermchai Kositpipat, który użył bieli jako symbolu czystości Buddy.

Wokół głównego budynku znajduje się wiele rzeźb i każda z nich coś symbolizuje - jest most, który przedstawia ziemię, mnóstwo rąk wychodzących z ziemi przedstawiających piekło, itp. Całość naprawdę zapiera dech w piersiach.

 

Świątynia Wat Rong Khun
Świątynia Wat Rong Khun
Świątynia Wat Rong Khun