Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Piękne widoki na Santorynie - Ciekawe miejsca - Obieżyświat
Piękne widoki na Santorynie
sobota, 22 grudnia 2012 18:42

Santoryn to grecka wyspa wulkaniczna na Morzu Egejskim, która tworzy razem z kilkoma mniejszymi wyspami mały archipelag o tej samej nazwie, wchodzący w skład archipelagu Cyklad.


Santoryn to dziś jedna z wysp, która kiedyś, razem z innymi wysepkami, tworzyła jedną wyspę. Jednak około 1600 r. p.n.e. miał miejsce wybuch wulkanu, przez powstała jedna z największych na świecie kalder - o średnicy 10 km.


Widok setek białych i pastelowych kolorowych budynków "przyklejonych" do stromych klifów Santorynu robi wrażenie oszałamiające. Przybywając statkiem do głównego miasta i portu Santorini - Fira - właśnie taki widok wita turystów.

Fira jest miastem, które żyje - na każdym kroku pełno jest turystów, oblegających restauracje, hotele, sklepy, kawiarnie i barów. Zważywszy na przepiękne widoki, które zapewnia ta wyspa, nie dziwi fakt,że nawet w dobie wstrząsających Grecja kłopotów, turyści nadal tu przyjeżdżają.

Santoryn
Santoryn
Santoryn