Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Podróż niezwykłym pociągiem - Ciekawe miejsca - Obieżyświat
Podróż niezwykłym pociągiem
środa, 30 maja 2012 09:02

Piękne krajobrazy doliny Douro, winnego regionu, gdzie produkowane jest słynne porto, już po raz kolejny będzie można podziwiać z zabytkowego pociągu parowego. Pierwszy przyjazd w tym sezonie rozpocznie się 30 czerwca.

 
Zabytkowy pociąg z lokomotywą parową z 1925 roku oraz pięcioma drewnianymi wagonami po raz kolejny zabierze pasażerów w nostalgiczną podróż w przeszłość. To wyjątkowa w Europie okazja, by przeżyć to, czego doświadczali nasi dziadkowie, a przede wszystkim zobaczyć urzekające winnicami krajobrazy doliny Douro. Tej samej, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości organizacji UNESCO. To właśnie w wyjątkowym mikroklimacie doliny Douro dojrzewają winogrona, które wykorzystywane są do produkcji wina porto – flagowego produktu Portugalii.

Pociąg wyrusza z miejscowości Peso da Régua (ok. 70 km na wschód od Porto), a następnie jedzie wzdłuż rzeki Douro, z postojem w Pinhão, do Tua. Wraca tą samą trasą. Podróż umila zespół grający tradycyjną, regionalną muzykę. Serwowane są też lokalne przysmaki oraz wino porto z winnicy Quinta Nova De Nossa Senhora Do Carmo.

Pociąg kursuje w każdą sobotę od 30 czerwca do 13 października (w godz. 14:48 do 16:05, powrót o 17:06 na 18:22) oraz w pierwsze cztery niedziele września (w godz. 09:45 do 11:02, powrót o 11:58 na 13:14). Koszt podróży to 45 euro dla dorosłych oraz 25 euro dla dzieci (od 5 do 12 lat). Możliwy jest też zakup pakietu Norte (50 euro dla dorosłych), który umożliwia także podróż z Porto do Peso da Régua i z powrotem.kg


Reklama

Przesyłki kurierskie do Anglii. Konkurencyjne ceny. busy polska anglia Sprawdź naszą ofertę w internecie.

Oferujemy szeroki wachlarz sprzętu elektrotechnicznego. przedłużacze elektryczne Najniższe ceny na rynku.

Adidas, Marion, Ziaja, Nivea, Garnier to tylko kilka z dostępnych u nas marek. kosmetyki marion Największy wybór kosmetyków jest na naturalna.eu.