Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Spacer po Madame Tussauds w Berlinie - Ciekawe miejsca - Obieżyświat
Spacer po Madame Tussauds w Berlinie
środa, 16 maja 2012 10:34

Madame Tussauds Berlin przy bulwarze Unter den Linden istnieje już od trzech lat. W czasie niespełna dwóch godzin interaktywnego zwiedzania odwiedzający mają bliski kontakt ze światowej sławy gwiazdami i gwiazdkami, legendami sportu, postaciami historycznymi i rodzimymi osobistościami.
Londyn, Nowy Jork, Las Vegas, Amsterdam, Hong Kong, Szanghaj, Waszyngton, Hollywood, Bangkok, Blackpool, Wiedeń, Sydney – i Berlin. 5 lipca 2008 słynny Gabinet Figur Woskowych Madame Tissauds został otwarty w stolicy, wnosząc do metropolii blichtr i czar gwiazd światowego formatu. Na powierzchni 2 500 metrów kwadratowych czeka na odwiedzających 9 różnych wystaw tematycznych z licznymi elementami interaktywnymi i imponującym zapleczem, co sprawia, że dwugodzinne zwiedzanie jest dla całej rodziny przeżyciem nie tylko rozrywkowym ale także edukacyjnym. Figury woskowe łudząco podobne do pierwowzoru wsławiły Madame Tissauds na całym świecie. W Berlinie na dwóch poziomach dostępnych jest obecnie 95 osobistości z kraju i ze świata oraz ludzie legendy którzy mieli wpływ na przebieg historii.

Jako pierwsza czeka na nas wystawa historyczna. Tu zwiedzających powitają ważni politycy oraz wielcy myśliciele z przeszłości i teraźniejszości, zapraszając w podróż po wydarzeniach historycznych minionego  wieku. Kto zawsze marzył o tym, żeby przemawiać u boku Angeli Merkel, lub ma ochotę uchwycić aparetm fotograficznym szarmancki uśmiech Barcka Obamy, spełni tu swoje życzenie. Są tu również Sophie Scholl, John F. Kennedy czy Erich Honecker.

Wszystkie Gabinety Figur Woskowych Madame Tissauds łączy ten cel, żeby zwiedzający mogli wejść w interakcję z postaciami. Czy to w teście na inteligencję z Albartem Einsteinem czy grając na fortepianie z Ludwigiem van Beethovenem. Dalej przechodzimy do wielkich dam historii kina. Są tu: Marlena Dietrich, Hildegard Knef czy  Marilyn Monroe.

Kolejna wystawa stwarza niepowtarzalną okazję, żeby zajrzeć za kulisy. Przy pomocy eksponatów i ekranów dotykowych zobaczymy na przykładzie Herberta Grönemeyera, w jaki sposób powstają figury z wosku, które wyglądają jak żywe.  Od zdjęcia 250 wymiarów prominentnych pierwowzorów na tzw. sittingu, modelowanie ciała aż po stylizację włosów i makijaż jest długa droga do przebycia.

Chwilę później odczujemy prawdziwą, sportową atmosferę. Zwiedzający mogą spróbować zablokować Dirka Nowitzkiego, a Oliver Kahn czeka w interaktywnej bramce na celne strzały. Ale bez obaw, nikt nie musi mierzyć się z legendą boksu Henrym Maske. Można za to poznać swoją kategorię wagową.

Z areny sportowej trafimy prosto do studia telewizyjnego, gdzie zwiedzający mogą stać się częścią wielkiej produkcji telewizyjnej. Jak by to było, gdyby na scenie wielkiego show stał koło nas Hape Kerling? Czy naprawdę tak trudno jest grać o milion gdy pytania zadaje Günther Jauch ? Czy dalibyście odpór prowokacyjnym pytaniom Stefana Raaba?

Na pewno będzie zabawnie przy spotkaniu z Michaelem „Bully” Herbigiem. Są tu przygotowane kostiumy żeby można było przymierzyć stroje z filmu „(T)Raumschiff Suprise – Periode 1”. 

Następna wystawa zaprezentuje nam znamienitą grupę wielkich gwiazd: gdy już poznamy  „króla rock’n’rola” Elvisa Presleya, możemy razem z Michaelem Jacksonem poćwiczyć słynny moonwalk i zobaczyć, jak wyglądamy w kostiumach Lady Gagi? Obok międzynarodowych gwiazd będących u szczytu sławy zwiedzający spotkają też krzykliwą Ninę Hagen oraz gwiazdę R’n’B - Rihannę. Fani znanych przebojów także się nie zawiodą, gdy spotkają olśniewającą Helene Fischer, która jako jedyna postać uśmiecha się do zwiedzających, siedząc na huśtawce.

Kto wciąż jeszcze będzie rozglądał się za gwiazdami, czując niedosyt, dopnie swego na „bankiecie celebrytów“. Dla ukoronowania wycieczki bawią się tu gwiazdy Hollywood takie jak Angelina Jolie i Brad Pitt, supergwiazda Justin Bieber, królowa muzyki pop Madonna i Robie Wiliams. Zwiedzający  mogą się nagle zorientować, że tuż obok nich cocktail sączy George Clooney – większość będzie zaskoczona, że to tylko figura z wosku.

Aby miło zakończyć wycieczkę, zwiedzających żegna Spider Man wznoszący się nad panoramą Berlina i Shrek, odprowadzając gości z powrotem w berlińską rzeczywistość.

Madame Tussauds to trzecia w stolicy atrakcja należąca do Merlin Entertainments Group. Od 2003 roku my, berlińczycy, oraz turyści możemy podziwiać Aquadom & Sealife, a od 2007 pierwsze na świecie LEGOLAND Discovery Centre  sprawia, że serca biją mocniej - nie tylko dzieciom.