Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Ciekawe miejsca - Strona 5 - Obieżyświat


Niezwykle położone miasto w Islandii
piątek, 20 kwietnia 2012 20:54

To jedno z najpiękniej położonych miast na świecie. Nazywa się Ísafjörðuri leży w północno - zachodniej Islandii.

 
Wyspa w kształcie loga Realu Madryt
wtorek, 17 kwietnia 2012 08:31

U wybrzeża Zjednoczonych Emiratów Arabskich powstaje wyspa, która będzie miała kształt loga klubowego Realu Madryt.

 
Niesamowity tunel śniegowy w Japonii
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 13:07

Ten niezwykły tunel znajduje się w Japonii. Robiące niesamowite wrażenie prawie 20 metrowe ściany śniegu biegną po obu stronach drogi asfaltowej.

 
Kilka żyć Morza Martwego
sobota, 14 kwietnia 2012 17:37

Ponad 100 tys. lat temu Morze Martwe wyschło niemal do cna. Świadczą o tym wyniki badania osadów wydobytych z jego dna, zawierających informacje na temat warunków panujących tam w ostatnich 200 tysiącach lat - czytamy na stronie American Friends Tel Aviv University.

 
Kino na wodzie u brzegu wyspy Yao Noi
czwartek, 12 kwietnia 2012 10:50

Zapewne większość z czytających w tej chwili ten tekst była w kinie, jednak niewielu doświadczyło smakowania seansu kinowego na .. wodzie, a już wątpliwe by ktokolwiek był w małej tajlandzkiej zatoce u brzegu wyspy Yao Noi na Morzu Adamańskim.

 
Malowniczo położona trasa kolejowa na wybrzeżu jeziora Bajkał
czwartek, 05 kwietnia 2012 10:58

Tory kolejowe na skalistym wybrzeżu jeziora Bajkał w regionie Irkuck. Biegnie wzdłuż północnego brzegu południowego krańca jeziora od miasta Sludianka. Jest to jedno z najbardziej malowniczych zabytków okolicach jeziora Bajkał.

 
Park Napoleona
środa, 04 kwietnia 2012 16:38

Istnieją plany budowy tematycznego parku rozrywki poświęconego życiu i czasom francuskiego wodza – Napoleona Bonaparte. Czy będzie to kolejne miejsce przyciągające turystów, konkurujące z pobliskim Disneylandem?

 
Braga - portugalski Rzym
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 15:43

Liczne procesje ulicami miasta, przypominające o poszczególnych wydarzeniach Męki Pańskiej, postacie biblijne, śpiewy … Portugalczycy, zwłaszcza w Bradze, wydają się być równie - a może nawet bardziej - religijni niż Polacy. Aby się o tym przekonać, warto odwiedzić Bragę podczas Wielkiego Tygodnia, który jest  tam obchodzony nadzwyczaj uroczyście.

 
Rodos – wyspa słońca i miłości
środa, 28 marca 2012 11:19

 

Długie piaszczyste plaże, lazurowe morze, urokliwe zatoki i niezmienna słoneczna pogoda to główne atuty Rodos – wyspy znajdującej się na granicy trzech kontynentów – Europy, Azji i Afryki, na której czas zatrzymał się kilka wieków temu.

 
Alentejo – nieodkryty skarb Portugalii
czwartek, 02 lutego 2012 12:38

Odwiedzając Portugalię, turyści ograniczają się przeważnie do najbardziej popularnych miejsc – Lizbony czy Algarve. Ich uwadze umyka jeden z nieodkrytych skarbów tego kraju – region Alentejo – czarujący warownymi wzgórzami, rozległymi, złoto- zielonymi równinami oraz pięknymi, dzikimi plażami. Warto poznać go bliżej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8