Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Ciekawe miejsca - Strona 6 - Obieżyświat


Senegal i jego turystyczne atrakcje
czwartek, 12 stycznia 2012 16:02

Senegal leży w zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Jego obszar wynosi 196,2 tys. km kwadratowych. Prawie całą powierzchnię kraju zajmuje aluwialna nizina, jedynie w części południowo-wschodniej między rzeką Gambią a Faleme teren jest wyżynny.

 
Atrakcje turystyczne Izraela
poniedziałek, 09 stycznia 2012 17:58

Podstawą atrakcyjności turystycznej na obszarze byłej Palestyny  jest bogate dziedzictwo kulturowe będące wytworem działających tu od  tysiącleci różnych ludów, zróżnicowanych pod względem etnicznym, o często odmiennych ideologiach.

 
Słowacja - mały wielki kraj
wtorek, 03 stycznia 2012 15:32

Słowacja to niewielki kraj położony w Europie Środkowej. Zajmuje 49 tys. km kwadratowych powierzchni. Stolicą państwa jest Bratysława.

 
Pałac klifowy w Kolorado
czwartek, 22 grudnia 2011 17:25

 

Pierwsze wysokościowce mieszkalne Ameryki, które jak się przypuszcza zostały stworzone przez zwanych dzisiaj Anasazi „starożytni” (nazywają ich tak współcześnie Nawahowie – największe plemię indiańskie Ameryki Północnej).

 
Sylwester w zamkowych murach
czwartek, 22 grudnia 2011 17:02

Noworoczne imprezy zazwyczaj są huczne i wystawne. Zwykle jednak odbywają się w sztampowej, powtarzalnej scenerii. Dla poszukujących nowych wrażeń proponujemy zabawę do białego rana w magicznej oprawie średniowiecznego zamku.

 
Świąteczna magia Zurychu
środa, 07 grudnia 2011 11:43

W okresie świąt Bożego Narodzenia całe miasto jest skąpane w radosnym świetle, powietrze przesycone zapachem cynamonu i grzanego wina, a odgłosy koncertów i innych imprez kulturalnych rozbrzmiewają aż na drugim brzegu rzeki Limmat.

 
Fado - portugalska tożsamość
poniedziałek, 28 listopada 2011 16:23

W ubiegłą niedzielę organizacja UNESCO wpisała portugalskie fado na Listę Dziedzictwa Niematerialnego. Tym samym tradycyjna pieśń o tęsknocie, będąca istotnym elementem portugalskiej tożsamości, została uznana za ważnym element dziedzictwa całej ludzkości.

 
Dolina Stubai - zimowe rozkosze
czwartek, 24 listopada 2011 12:26

Przyjemne doświadczenia mają bezwzględne pierwszeństwo w Dolinie Stubai. Oprócz świetnie przygotowanych tras narciarskich i licznych atrakcji dla fanów białego szaleństwa, region może się poszczycić bogatą ofertą gastronomiczną. Po zejściu ze stoku narciarze mogą wybierać spośród wielu przysmaków regionu oferowanych zarówno przez eleganckie restauracje, jak i mniejsze bary i punkty gastronomiczne. Wszystko to zapewnia gościom idealne dopełnienie udanego zimowego wypoczynku.

 
Preikestolen - piękny widok na fiord
piątek, 18 listopada 2011 14:02

Słynna formacja skalna  (Ambona) nad Lysefjordem niedaleko Stavanger znalazła się wśród 10 najwspanialszych punktów widokowych świata. Zestawienie przygotowało najbardziej znane wydawnictwo specjalizujące się w aktywnej turystyce – Lonely Planet, a całość została opublikowana w książce „1000 Ultimate Sights”, zawierającej opis najciekawszych miejsc na Ziemi w podziale na różne kategorie.

 
Majestatyczne piękno Antarktydy
wtorek, 08 listopada 2011 10:56

Jeśli znudziły cię tradycyjne wakacje – leżenia na plaży lub bieganie od zabytku do zabytku, pomyśl o czymś bardziej oryginalnym, niepowtarzalnym i pozostającym w pamięci na dużo dłużej. Byłeś już „wszędzie”? A co powiesz na wizytę w krainie wiecznego lodu?

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8