Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Yeti istnieje! [video] - Ciekawy świata - Obieżyświat
Yeti istnieje! [video]
czwartek, 13 października 2011 15:28

Naukowcy, miłośnicy i poszukiwacze Yeti zgromadzeni na konferencji w Rosji są pewni  na 95%, że tajemnicze stworzenie istnieje i żyje na Syberii. Co więcej, mają na to dowody – sierść przedstawiciela niezidentyfikowanego gatunku.

Nagranie przedstawiające włosy z futra i ślady, które rzekomo pochodzą od Yeti zaprezentowano w poniedziałek (10.10.2011) w Rosji.

 

Na początku tygodnia na oficjalnej stronie górniczego regionu Kemerowo ukazała się informacja, że podczas podróży badawczej w odległych górach Szoria znaleziono dowody na istnienie legendarnej postaci Człowieka Śniegu. Ekspedycję zorganizowano z inicjatywy gubernatora okręgu, który zaprosił naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i kilku innych krajów do współpracy. Swoje osiągnięcia w tym temacie zaprezentowali oni na konferencji.

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Pomimo entuzjazmu i pozornego przełomu jeden z badaczy nie dał się przekonać. „Dopóki nie znajdziemy kości tej postaci, nie ma sensu o niej mówić”, stwierdził Walery Kimiejew, lokalny profesor archeologii.
KP/www.telegraph.co.uk