Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Kompletny podręcznik do wspinaczki - Poradnik Turysty - Obieżyświat
Kompletny podręcznik do wspinaczki
wtorek, 22 maja 2012 15:08

Książka ta jest najdokładniejszym i najlepiej sprzedającym się podręcznikiem wspinaczki skalnej na świecie. Początkujących wspinaczy wprowadza w zagadnienia wspinaczki, a średnio zaawansowanym pozwala poszerzyć wiedzę o tym sporcie. Znajdziesz tu wszystkie podstawowe informacje, od etyki po technikę wspinania.
Weteran wspinaczki skalnej John Long pisze językiem konkretnym, zwięzłym, a jednocześnie pełnym humoru, oferując z jednej strony wiedzę elementarną, z drugiej natomiast rozważnie wybrane subtelności o nowoczesnej wspinaczce skalnej w całym jej zróżnicowaniu. Nieustannie podkreśla konieczność dbania o bezpieczeństwo i prostotę, dużo miejsca poświęca też zagadnieniom zakładania asekuracji i budowania solidnych stanowisk. Informacje w niej zawarte – najnowsza, rzetelna wiedza na temat współczesnego wspinania - zostały zilustrowane ponad 400 kolorowymi zdjęciami i ilustracjami sprzętu, technik i metod treningowych.


W książce tej znajdziesz wszystkie informacje, jakich potrzebujesz na temat:
- Pracy nóg i układania rąk
- Wspinaczki w rysach na szerokość palców, dłoni i off-width
- Sprzętu wspinaczkowego, w tym zwłaszcza lin, punktów asekuracyjnych i przyrządów asekuracyjnych
- Wspinaczki sportowej i tradycyjnej
- Wspinaczki z dolną i górną asekuracją
- Schodzenia i zjeżdżania ze ścian
- Treningu, w tym bulderingu i wspinaczki na sztucznych ścianach