Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Uwaga podróżujący po Francji - Poradnik Turysty - Obieżyświat
Uwaga podróżujący po Francji
czwartek, 05 lipca 2012 10:15

Nowa ustawa weszła w życie we Francji. Odtąd kierowcy muszą wyposażyć swoje pojazdy w zestaw z alkomatem. Jeśli tego nie zrobią, otrzymają grzywnę. 

Jest to ostatni krok rządu, którego celem jest obniżenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych spowodowanych przez alkohol.
Poza alkomatem wszyscy prowadzący pojazdy muszą mieć odblaskowe kamizelki i trójkąty ostrzegawcze.

Około 4000 osób ginie co roku na drogach we Francji, przy czym jazda po pijanemu jest główną (nawet przed nadmierną prędkością) przyczyną wypadków.
Tamtejsze władze mają nadzieję, że alkomat w każdym samochodzie, pomoże sprawdzić się kierowcom, którzy podejrzewają, że przekroczyli dopuszczalny limit napojów wyskokowych. Poprzedni rząd, który dał zielone światło dla nowej ustawy, liczył że w ten sposób ocali życie około 500 osobom rocznie.
Zgodnie z zasadami prowadzący pojazdy (z wyjątkiem motorowerów), którzy nie wyposażą się w alkomat po 1 listopada, w razie kontroli będą musieli zapłacić 11 euro kary.

Zestawy występują w dwóch wersjach: droższej elektronicznej, wielorazowego użytku oraz tańszej, chemicznej. Obecnie na rynku brakuje produktu, co jest przyczyną czteromiesięcznej karencji.

Nowy przepis jest istną żyłą złota dla producentów, których obecnie we Francji jest tylko dwóch. Tymczasem grupy kierowców protestują przeciwko zmianom, twierdząc, że zostały one narzucone Francji przez lobby.

Obecnie w kraju nad Sekwaną limit dopuszczający kierowanie autem to 50 mg alkoholu w 100 ml krwi.
K.P./bbc.co.uk


Reklama

Zapraszamy do siłowni Sport Club w Lublinie. siłownia lublin Sprawdź naszą ofertę w internecie.

Szeroka oferta szafek ubraniowych. szafki ubraniowe lublin Zapraszamy na naszą stronę internetową.

Zachęcamy do skorzystania z pakietu świątecznego. pobyty rehabilitacyjne konstancin Więcej informacji na naszej stronie internetowej.